JS NewsPlus - шаблон joomla Продвижение
Τελευταία Νέα

Η κλήρωση της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του φετινού πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ (Α΄ Όμιλος Νότου), στο οποίο από πλευράς ΕΣΚΑ-Η μετέχουν οι Αχαγιά ΄82, Ακράτα, Έσπερος ΑΟΠΑ, Κεραυνός Αιγίου και ο νοεφώτιστος ΝΕΟ Ληξουρίου. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:
1η Αγωνιστική (14/10)
Αχαγιά ΄82-Κεραυνός
Ακράτα-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ληξούρι-Λέοντας
Καλαμάτα-Μεγαρίδα
Ηλυσιακός-Ιωνικός ΝΦ
Αιγάλεω-Πέρα
Αρης Ν.-Ν. Κηφισιά
2η Αγωνιστική (21/10)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Αιγάλεω
Κεραυνός-Καλαμάτα
Ιωνικός ΝΦ-Αχαγιά ΄82
Πέρα-Ληξούρι
Ν. Κηφισιά-Ακράτα
Λέοντας-Ηλυσιακός
Μεγαρίδα-Αρης Ν.
3η Αγωνιστική (4/11)
Αχαγιά ΄82-Λέοντας
Ληξούρι-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ακράτα-Αρης Ν.
Μεγαρίδα-Κεραυνός
Καλαμάτα-Ιωνικός Νφ
Ηλυσιακός-Πέρα
Αιγάλεω-Ν. Κηφισιά
4η Αγωνιστική (11/11)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Ηλυσιακός
Ν. Κηφισιά-Ληξούρι
Πέρα-Αχαγιά ΄82
Ακράτα-Μεγαρίδα
Ιωνικός ΝΦ-Κεραυνός
Λέοντας-Καλαμάτα
Αρης Ν.-Αιγάλεω
5η Αγωνιστική (18/11)
Αχαγιά ΄82-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ληξούρι-Αρης Ν.
Κεραυνός-Λέοντας
Αιγάλεω-Ακράτα
Μεγαρίδα-Ιωνικός ΝΦ
Καλαμάτα-Πέρα
Ηλυσιακός-Ν. Κηφισιά
6η Αγωνιστική (25/11)
Εσπερος ΑΟΠΑ-Καλαμάτα
Ν. Κηφισιά-Αχαγιά ΄82
Ακράτα-Ληξούρι
Πέρα-Κεραυνός
Αρης Ν.-Ηλυσιακός
Αιγάλεω-Μεγαρίδα
Λέοντας-Ιωνικός ΝΦ
7η Αγωνιστική (2/12)
Αχαγιά ΄82-Αρης Ν.
Ληξούρι-Αιγάλεω
Κεραυνός-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ηλυσιακός-Ακράτα
Καλαμάτα-Ν. Κηφισιά
Μεγαρίδα-Λέοντας
Ιωνικός ΝΦ-Πέρα
8η Αγωνιστική (9/12)
Ακράτα-Αχαγιά ΄82
Ληξούρι-Μεγαρίδα
Εσπερος ΑΟΠΑ-Ιωνικός ΝΦ
Ν. Κηφισιά-Κεραυνός
Αρης Ν.-Καλαμάτα
Αιγάλεω-Ηλυσιακός
Πέρα-Λέοντας
9η Αγωνιστική (16/12)
Καλαμάτα-Ακράτα
Αχαγιά ΄82-Αιγάλεω
Ηλυσιακός-Ληξούρι
Κεραυνός-Αρης Ν.
Λέοντας-Εσπερος ΑΟΠΑ
Μεγαρίδα-Πέρα
Ιωνικός ΝΦ-Ν. Κηφισιά
10η Αγωνιστική (23/12)
Ληξούρι-Αχαγιά ΄82
Ακράτα-Κεραυνός
Εσπερος ΑΟΠΑ-Πέρα
Αρης Ν.-Ιωνικός ΝΦ
Αιγάλεω-Καλαμάτα
Ηλυσιακός-Μεγαρίδα
Ν. Κηφισιά-Λέοντας
11η Αγωνιστική (13/1)
Καλαμάτα-Ληξούρι
Αχαγιά ΄82-Ηλυσιακός
Μεγαρίδα-Εσπερος ΑΟΠΑ
Κεραυνός-Αιγάλεω
Ιωνικός ΝΦ-Ακράτα
Λέοντας-Αρης Ν.
Πέρα-Ν. Κηφισιά
12η Αγωνιστική (20/1)
Αχαγιά ΄82-Μεγαρίδα
Ληξούρι-Κεραυνός
Ακράτα-Λέοντας
Ν. Κηφισιά-Εσπερος ΑΟΠΑ
Ηλυσιακός-Καλαμάτα
Αιγάλεω-Ιωνικός ΝΦ
Αρης Ν.-Πέρα
13η Αγωνιστική (27/1)
Καλαμάτα-Αχαγιά ΄82
Κεραυνός-Ηλυσιακός
Ιωνικός ΝΦ-Ληξούρι
Πέρα-Ακράτα
Εσπερος ΑΟΠΑ-Αρης Ν.
Μεγαρίδα-Ν. Κηφισιά
Λέοντας-Αιγάλεω
* Οι αγώνες του β΄ γύρου θα γίνουν αντίστροφα τις εξής ημερομηνίες: 3/2, 10/2, 17/2, 24/2, 3/3, 17/3, 24/3, 31/3, 7/4, 14/4, 21/4, 5/5, 12/5.